לידה טבעית

את מאמר זה נפתח בהבהרה חשובה מאד, בניגוד לאסוציאציה שעולה לרבים מאתנו בראש לידה טבעית היא איננה לידה שמתבצעת בטבע תחת כיפת השמים ובין עצי זית, לידה טבעית היא למעשה לידה שבה לידה טבעית בבריכההאם בוחרת לבצע את ההליך עם כמה שפחות התערבות רפואית הכוללת משככי כאבים, תרופות לזירוז וביצוע חתכים בכדי לסייע לתינוק לצאת החוצה, ברוב המקרים אישה הבוחרת בדרך של לידה טבעית תשכור את שירותיו של דולה מקצועי אשר יסייע לה בכל שלב ושלב של התהליך מעיסוי גבי בכדי לעקל על הכאבים ועד שליפתו של התינוק החוצה.

לא כל אחת יכולה לעבור לידה טבעית


לידה היא אמנם הליך טבעי שצורה המקורית שלו איננו מצריך כל טיפול רפואי הרי בימי קדם לא היו רופאים ואחיות ועדיין בני אדם היו מגיעים לעולם, אך אין כל ספק שהתערבות הרפואה בתהליך הלידה הורידה באופן משמעותי את אחוזי התמותה של האמהות ושל התינוקות הנולדים. נשים הבוחרות בדרך של לידה טבעית יכולות לעשות כך לאחר שביצעו את כל הבדיקות הנחוצות לפני שלב הלידה והרופאים לא זיהו אצלן כל בעיה או סיבוך, פעמים רבות קורה כי במהלך ההיריון מתרחשים סיבוכים כאלו או אחרים אשר גורמים ללידה להתרחש באופן לא צפוי ולא אופטימאלי, כאשר סיבוכים אלו קורים חד משמעית אסור לאם לעבור לידה טבעית בבית אלא להיעזר בכל סיוע רפואי שאפשר לקבל בכדי להוריד את הסיכונים וללדת ילד בריא.

חשוב מאד לציין כי גם אם כל הבדיקות שביצעתן יצאו מעולות וגם אם אתן מרגישות הכי טוב שבעולם לפעמים במהלך הלידה התינוק סובל ממצוקות כאלו ואחרות שבעקבותיהן יש להעניק לו טיפול רפואי מיד עם צאתו לאוויר העולם, לכן מומלץ בחום שבזמן הלידה תהיה נוכחות רפואית כלשהי גם אם היא לא תהיה מעורבת בלידה עצמה לפחות תהיה האפשרות לתת לתינוק טיפול רפואי במידת הצורך ובכך למנוע סיכונים מיותרים.

אז מהי בדיוק אותה לידה טבעית?


ובכן כמו שכבר ציינו קודם לכן לידה טבעית היא לידה שבמהלכה אין כמעט ( או בכלל לא ) התערבות רפואית אשר אמורה לסייע בחילוץ התינוק, בזירוז ההליך ובשיכוך הכאבים, המיקום בו מתבצעת הלידה הטבעית הוא משהו שמשתנה בין אישה אחת לשנייה, כאשר אחת בוחרת לבצע את ההליך בביתה, אחת בוחרת לבצע את ההליך בכלל בבריכת מים מיוחדת ואחרת בוחרת לבצע את ההליך בחדרים מיוחדים המושכרים במיוחד לנשים שיולדות בצורה טבעית, בחדרים אלו תמצאו מיטה נוחה, אמבט רחב ונוח וציוד נוסף שאמור לגרום לך לנוחות בעת התהליך.

איך מזרזים לידה טבעית?


בלידה רגילה בבית חולים ייתנו הרופאים לאם היולדת תרופות לזירוז הליך הלידה ( במידת הצורך כמובן ולא לכל אחת ואחת ) אבל בלידה טבעית אין כאמור כל התערבות רפואית, אז איך בכל זאת מזרזים לידה טבעית שמתמשכת יותר מידי זמן? ובכן כל אחת מהשיטות הבאות יכולה לסייע: קיום יחסי מין, חוקן, ביצוע יוגה, שתייה של שמן קיק על קיבה ריקה.

פורטל האמהות © 2019