זוגיות וחיי המשפחה

פעמים רבות אנו שומעים על זוגות שהביאו ילד לעולם ומאז הזוגיות שלהם הלכה והתמוגגה לה, מה שהיה פעם אהבה גדולה, שותפות ואחווה הפך בין רגע להזנחה, ויכוחים והמון מפח נפש, בעמוד זה נעסוק בנושא הזוגיות וחיי המשפחה לאחר הבאת ילדים לעולם, ננסה לעזור לכם בעצות וטיפים כיצד להחיות את הזוגיות וכיצד לנהל את משק הבית בצורה נכונה שתמנע ויכוחים ובעיות בעתיד.

למה בעצם הזוגיות נפגעת לאחר הלידה?


לפני שנתחיל להביא בפניכם טיפים ועצות כיצד לשפר את קשיים בזוגיותחיי הזוגיות שלכם וכיצד לשמור על הגחלת בוערת, נקדים ונבהיר לפני זה את הסיבות לבעיות שעלולות לחרוץ את גורל הזוגיות שלכם, זהו השלב הראשון והחשוב ביותר בדרך לפתרון הבעיה, מכיוון כאשר יודעים מהי הבעיה הדרכים לפתרון יהיו נגישים וקלים יותר ליישום מאשר גשוש באפלה ובאי הוודאות של זוגות שלא יודעים מהי שורש הבעיה שלהם בכלל.

שלב זה הוא שלב האבחון, את האבחון שלכם אנו לא יכולים לעשות מכיוון ואתם לא יושבים מולנו ושופכים את ליבכם, מה שכן אנו יכולים לעשות הוא להביא בפניכם שלל סיטואציות ואבחנות נפוצות של זוגות אחרים שהזוגיות שלהם עברה מכשולים קשים לאחר הקמת המשפחה, מתוך דוגמאות אלו תוכלו אולי להזדהות עם אחת או כמה מהם ולאבחן גם את עצמכם, בכל מקרה מומלץ בחום לגשת לטיפול וייעוץ זוגי שם תאבחנו בצורה מקצועית ותקבלו את הטיפול הטוב ביותר, הרבה זוגות מצליחים בכל שנה להציל את הזוגיות שלהם ואת פירוק המשפחה על ידי טיפול זוגי שכזה.

מטלות ושחיקה- כל זוג שעבר לגור ביחד אי פעם גילה כי פתאום מטלות הבית ותחזוקתו גורמות למתח קל בין בני הזוג, מי שוטף את הכלים, מי אחראי להוציא את הזבל, ניקיון ועוד…. על אחת כמה וכמה כאשר תינוק חדש נכנס הביתה והמטלות שלכם רק יתרבו. באופן טבעי תמיד יהיה צד אחד מבני הזוג שיהיה דומיננטי יותר בעשייה, סביר להניח כי אותו צד לא רוצה לקחת על עצמו יותר פשוט הוא מבצע את המטלות האלו כי הוא חושב שצריך והוא רואה כי הצד השני לא בדיוק שש לעשות כך, מצב זה גורם מרמור ותסכול שעלולים לצאת החוצה בוויכוחים, בחוסר חשק מיני ובעוד סימפטומים אחרים שיגרמו למתח בין בני הזוג.
אי הסכמה ביחס לגידול הילד- אי הסכמה בנוגע לגידול של הילד עלול לגרום לויכוחים וריבים רציניים בין בני הזוג, ברגע שצד אחד חושב כי הצד השני גורם לנזק בגידול התינוק הזוגיות עלולה להתרסק על צוק ומשם לצנוח כלפי מטה.


הזנחה אסתטית אישית של אחד מבני הזוג – זוגיות והאהבה בנויים מהרבה מרכיבים אבל אחד המרכיבים החזקים והמשמעותיים ביותר אצל רוב הזוגות בעולם הוא עניין המשיכה הפיזית אחת אל השני, במקרים רבים במהלך החיים אחד מבני הזוג מתחיל להזניח את עצמו מבחינה אסתטית בין אם זה מחוסר זמן, ביטחון מופרז בזוגיות בין השניים או כתוצאה של השנים שעוברות. התוצאה להזנחה זו עלולה לפעמים להיות קשה מאד עבור הזוגיות של השניים כאשר המשיכה המינית עלולה להיפגע ויחד איתה גם הכימיה.
ירידה דרסטית ביחסי המין – כמעט כל זוג שעבר מספר שנים חווה ירידה כלשהי במספר הפעמים שהוא מקיים יחסי מין בחודש, כאשר תינוק חדש בא לעולם גם כמות הפעמים המופחתת הזו סביר להניח ותרד וזאת בעקבות חוסר בזמן, עייפות, בעיות בזוגיות בעקבות הבאת הילד, הזנחה של אחד מבני הזוג מבחינה אסתטית ועוד…. בכל מקרה ירידה בכמות יחסי המין עלולה להשליך גם על הכימיה בין בני הזוג ולמתח וסכסוכים.
בעיות כלכליות – בעיות כלכליות עלולות לדרדר את הזוגיות לוויכוחים ומתח באופן משמעותי במיוחד אם יש צד אחד שמביא פחות כסף הביתה או בכלל לא עובד.


שגרה – בצבא נהוג לומר כי השגרה היא האויב הגדול ביותר שלנו, המשפט הזה הוא נכון גם עבור זוגות רבים שחשים כי השגרה היומיומית אוכלת אותם חיים.
בגידה – בגידות בין בני זוג עם עניין שכיח והשאלה היא לאיפה הולכים לאחר מכן, מכיוון כי לכל בגידה היה גורם שבעקבותיו היא התרחשה וכל עוד אתם לא מסכלים את גורם זה הבגידה עלולה לחזור שנית.
כיצד מונעים פרידות ומצליחים לגשר על הבעיות?
שוב חשוב לנו לציין כי כל הטיפים והעצות שתקראו בעמוד זה נרשמו באופן כללי ועלולים לא להיות רלוונטיים למצב שלכם שיכול להיות מורכב יותר ולהכיל עוד כמה גורמים שונים שאתם לא מודעים להם בכלל, מומלץ להיפגש עם יועץ לענייני זוגיות ולהתחיל בטיפול וזוהי העצה הראשונה שלנו למעשה.

בכדי למנוע את השחיקה, הכעס והמרמור שנובע כתוצאה מהמטלות של הבית והטיפול בתינוק כדאי לעשות הסכמים, כן, כן מה שאתם שומעים… ממש כמו בעסקים או ביחסים בין מדינות ההסכם יהווה עובדה למה שאתם התחייבתם לבצע לבין מה שבין הזוג, לפעמים הרשמיות הזו היא זו שתניע את הגלגלים החורקים ותגרום לצד השני לעשות את הדברים. מלבד זאת חשוב מאד לא לשמור את המרמור והתסכול בפנים, יש לשתף את בן הזוג ברגע שהם צצים ולהגיע להסכמות, פעמים רבות בן הזוג השני לא שם לב לדברים כאשר אתם בטוחים שכן והכעס שלכם לא מובן לו כלל, מה שיגרום למתח ותסכול הדדי.
אי הסכמה בנוגע לגידול הילד לפעמים יכולה להיפטר על ידי שיתוף של אחד מבני המשפחה הקרובים או התייעצות עם בעל מקצוע ( רופא, פסיכולוג, מורה וכ”ו… ) הכי חשוב זה שההחלטה תגיע תוך כדי פשרה והסכמה בין שני הצדדים


במידה ואחד מבני הזוג החל להזניח עצמו בצורה שמפריעה לכם חשוב מאד לציין זאת בפניו בצורה נעימה וקלילה אך כזו שתבהיר לו כי זה מפריע לכם, יש כיום פתרונות רבים למצבי אסתטיקה שונים בין אם אלו טיפולים או שינוי בהרגל החיים שיביאו אתכם לסיפוק, בכל אופן אל תתנו למצב להידרדר עד כדי כך שאתם לא נמשכים לצד השני, עצרו זאת בטרם עת, כנות היא המפתח של כל זוגיות טובה.
חווים ירידה דרסטית ביחסי המין שלכם עם בן הזוג השני? נסו לחקור לעומק מדוע זה קורה, מצאו פתרונות יצירתיים, נסו לגוון עם צעצועי מין, נסו למצוא לעצמכם יותר זמן פרטי אחד עם השני, נסו לשנות אווירה ( צימר, מלון, חו”ל ) אם כל אלו לא עזרו לכם, שקלו בחום ללכת לטיפול זוגי, תתפלאו כיצד בטיפול זה יכולים לעלות על הבעיה שמורידה את החשק לאחד מבני הזוג ולהפוך אותה בחזרה, הכי חשוב עברו את חלק זה ביחד, בלי לחץ מיותר על בן הזוג השני ובלי האשמות וריבים, אפשר למצוא פתרונות כמעט לכל הבעיות ברגע שניגשים אליהם בתבונה וסבלנות.


בעיות כלכליות צריכות להיפטר על ידי בעלי מקצוע, אם אתם נכנסים בכל חודש למינוס ואם אתם לא מצליחים לחסוך כנראה שמשהו בהתנהלות הכספית שלכם לא נכון, במידה ויש בעיה עם אחד מבני הזוג שאיננו עובד, או שההכנסה שלו לא מספיקה אתם צריכים לפתור זאת על ידי הבנה של המצב, כיוון למטרה משותפת וכמובן מאמץ בין שני בני הזוג, אין זה נכון לבוא בהאשמות, הן לא יפתרו הרבה חוץ מייצור של תסכול, מבוכה וכעס בצד השני.


השגרה היומיומית אוכלת אתכם מבפנים? אין בעיה, פשוט שברו את השגרה, סעו למקום כלשהו באופן ספונטני, עשו משהו משוגע יחד עם בן הזוג השני, קחו חופש מהעבודה…. בצעו משהו קטן ושונה בכל שבוע שיגרום לכם לחכות עבורו, השגרה עבור רבים מאתנו היא באמת האויב הכי גדול, אבל גם אויב שאפשר להתמודד מולו בקלות ואסור בשום פנים ואופן לתת לו להרוס לנו את חיי הזוגיות.


על כל אחד ואחד מהנקודות שציינו כאן בעמוד תוכלו לקרוא באופן מפורט יותר בעמוד הייעודי שלהם, אך חשוב לנו שוב לחזור ולומר כי מאמר זה לא צריך להיות מקור ההסתמכות שלכם להצלת חיי הזוגיות, בסה”כ נרשמו כאן מספר השגות כלליות מזווית ראייתו של הכותב שאיננו בעל מקצוע או בעל הסמכה כלשהי בתחום ייעוץ הזוגיות, מומלץ בחום לגשת ליועץ זוגיות מוסמך ולשפוך בפניו את הבעיות.

פורטל האמהות © 2019