יחסי מין בהריון

תקופת הריון היא לפעמים תקופה מבלבלת, בתחילתו של ההיחסי מין בהריוןיריון רבות הן הנשים שירגישו סלידה ואי חשק מוחלט בכל הנוגע ליחסי מין אך ככל שהשלבים מתקדמים וההורמונים מתחילים לשלוט ברצונות ובחשקים נשים רבות מרגישות צורך ממשי לקיום יחסי מין, האם זה מותר, האם יש הגבלה על תנוחות שונות, האם זה עלול לגרום להפלה או פגיעה כלשהי בעובר? והאם סקס בחודש התשיעי יכול לסייע לזירוז הלידה? את כל התשובות לשאלות אלו ועוד תמצאי בעמוד הזה.

כל עוד הרופא לא הורה אחרת….


לפני שניכנס לפרטים הקטנים נבהיר באופן כללי שכל עוד והרופא שלכן לא אסר עליכן לקיים יחסי מין בשלב כלשהו של ההיריון אז הרי שאין עליכן כל הגבלה, אתן יכולות לקיים יחסי מין בחדירה מלאה, בתנוחות שונות ( כל עוד זה יהיה נוח לכן עם בטן הריונית (ולהגיע לאורגזמה מלאה ומהנה, העובר איננו מושפע כלל מהעובדה שאת מקיימת יחסי מין כי הוא מוגן בצורה די מושלמת מאחורי שרירי הרחם ומי השפיר, למעשה מחקרים שבוצעו הראו כי העובר איננו משנה את תנוחתו או מעלה את דופקו בזמן שהאם עושה סקס ובכך הוכיחו סופית כי העובר איננו מושפע.

האם יחסי המין בחודש התשיעי יכולים לזרז את הלידה?


שאלה מאד נפוצה בקרב נשים בחודש התשיעי היא האם יחסי מין יכולים לסייע ולהקדים את הלידה, אז התשובה לכך היא כן ולא ומיד נסביר:
• לא- לא כי יחסי המין לבדם אינם יכולים לזרז לידה אצל אישה שעוד לא החלה את תהליך הצירים, יחסי המין גורמים אמנם להתכווצויות של הרחם אך זה חולף במהרה.
• כן- אם וכאשר כבר החלו אצלך הצירים אז הרי שסקס יכול לזרז עניינים ולגרום ללידה מוקדמת יותר.
למעשה מה שגורם לזירוז המוגבר של הצירים והלידה היא העובדה שאורגזמה נשית גורמת לרחם להתכווץ, כמו כן גם זרע הגבר מסייע בכך וזאת באמצעות הורמון הנקרא פרוסטגלנדין שמצוי בתוכו, לכן אם את כבר בשלב של צירים ואת רוצה לנסות ולזרז את העניינים אז הרי שקיום יחסי מין יכולים לעזור לך.

האם חדירה אנאלית מומלצת בזמן הריון?


חד משמעית לא! חדירה אנאלית שלבדה לא אמורה לפגוע בתינוק בשום מצב שהוא אך האקט עלול לגרום להתפשטות חיידקים בכל אזור הנרתיק שיכולים לגרום להסתבכויות לא רצויות ולכן אנו די נחרצים בכך שאנו ממליצים להימנע מסיכונים שבחדירה האנאלית לפחות עד תום ההיריון.

האם שימוש בקונדום יסייע לשמור על העובר?


כמו שכבר ציינו קודם לכן האקט המיני לבדו איננו גורם לתינוק כל נזק או אי נוחות כך שהשימוש בקונדום ביחסי מין רגילים איננו הכרח, מה שכן במידה ואת מתכננת לשכב עם פרטנר שלגבי בריאותו אינך בטוחה ב100% אז הרי שקונדום יסייע להגן עליך ועל התינוק כמובן ממחלות מין שונות שעלולות לגרום לנזקים בריאותיים משמעותיים.

תופעות בזמן קיום יחסי המין


לקראת סוף ההיריון צוואר הרחם מעט יותר רגיש ולפעמים מגע מיני עלול להביא לדימום קל שאיננו אמור לסכן את ההיריון עצמו אך אם הופיע דימום קל מומלץ בכל זאת לגשת להתייעצות רפואית בכדי למנוע בלבול עם תופעות אחרות שכן מחייבות התערבות רפואית.

פורטל האמהות © 2019