הריון בשנות ה- 2000

שנות ה- 2000 הביאו עמן בשורות משמחות לנשים בהריון, הטכנולוגיה הרפואית והמחקרים הרבים שמושקעים בתחום מניבים פירות משנה לשנה וגורמים לפחות סבוכים, יותר אינפורמציה מקדימה ויותר הקלה בתהליך.

כיום ניתן לזהות באחוזים די גבוהים עוברים שסביר להניח ויולדו עם מומים שונים ואף פיגור שכלי, כמו כן הידע הרב שהצטבר על הפלות ומה שגורם להן מצליח לצמצם את התופעה באחוזים גבוהים ככל שהשנים מתקדמות.

ידע מוקדם שמסייע להריון מוצלח וקל יותר

יחד עם הטכנולוגיה הרפואית שהתקדמה גם המידע על חודשי ההיריון והצפי למתרחש זמין יותר בזכות האינטרנט, כיום כל אישה יכולה להיכנס לאתרי הרפואה כגון כללית ומכבי ולקרוא מידע שרופאים מומחים רשמו בנושא ההיריון, בנושא תופעות לוואי, בנושא התחושות, הרגישויות ומה צפוי להן קדימה… בזכות מידע זה יכולות נשים רבות גם להימנע מדברים המסכנים את העובר או את הליך ההיריון עצמו כמו לדוגמא אכילת דגים נעים, מפגש עם חתולים ועוד….

מחשבון שבועות ההיריון

במהלך ההיריון צפויות לכן בדיקות רבות בין אם זהו האולטרסאונד לבין בדיקות אצל רופאים מומחים, את תכנון הבדיקות ממש לפי הסדר המומלץ שלהן ניתן כיום לחשב בצורה פשוטה על ידי שימוש במחשבון הריון שנותן אינפורמציה רבה ומומלצת על הבדיקות השונות לפי ציר זמן מהמחזור האחרון.

הליך הלידה עצמו

אין בכלל ספק כי הליך הלידה כיום או מתקדם וטוב יותר מזה שלפני 20 שנה, כיום קל יותר לזהות מצוקה של העובר במהלך הלידה ויש כלים טובים יותר להתמודד עם התופעות השונות שגורמות לכך, מלבד זאת שיעור התמותה בקרב היולדות קטן ב-20 שנה האחרונות גם כן הודות למחקרים ולהתקדמות הטכנולוגית והמדעית בתחום.

לסיכום

אם את בהיריון הראשון שלך ויש בך פחד מההליך ומהצפוי תוכלי להתנחם בכך שהמדע המתקדם העלה את סיכויי ההצלחה שלך ושל רבות אחרות.

ומה צופה לנו העתיד? ובכן אם נמשיך בציר ההתקדמות שאנחנו נמצאים בו כבר היום העתיד יהפוך את הליך הלידה לקל יותר, לפחות מסוכן ולהרבה יותר נוח.

פורטל האמהות © 2014