הכנה להריון

הכנה להריון הוא שלב חשוב מאד בו יש לשאוב כמה שיותר מידע ולבצע כמה שיותר בדיקות ושינויים בהרגלי האכילה, השתייה ודרך החיים ככלל בכדי להפוך את המסע המופלא הזה לבטוח יותר לך ולתינוק שאת רוצה להביא לעולם.

כיום המדע מאפשר לנו להכין את עצמנו בצורה טובה להיריון ולשלול מחלות גנטיות רבות, בעיות במהלך ההיריון ותופעות לוואי אחרות על ידי סדרת בדיקות קפדנית, הימנעות מצריכה של משקאות, מאכלים ומוצרים אחרים ( כן, כן אנו מתכוונים לעישון ) שעלולים לגרום נזק.

בעמוד זה נעסוק בהכנה להריון בהרחבה, נסביר בקצרה על הבדיקות שיש וכדאי לבצע, נסביר על הגלולות שצריך להפסיק, נסביר על השינויים בהרגלי הצריכה שאת צריכה להתחיל ולבצע, על תהליך הביוץ ועוד…. בצמוד לעמוד זה תוכלו למצוא על פיסת מידע שזרקנו כאן לאוויר עמוד ייעודי בו נדבר ונסביר אך ורק על אותו מידע ספציפי.

הכנה להיריון בדיקות גנטיות


לפני כל תהליך היריון ראשון יש לבצע עם בן הזוג סדרת בדיקות גנטיות בהתאם להמלצת הרופא שלכן, מטרת הבדיקות הללו היא למנוע אי התאמה גנטית בינך לבין בן זוגך אשר עלולים להביא חס וחלילה לעובר עם מום או בעיה רפואית קשה, מלבד זאת הבדיקות הגנטיות עלולות גם להתריע על מחלה כזו או אחרת ששוכנת באחד מבני הזוג בצורה גנטית ( בדרך כלל מדובר על מוצאים שונים של בני זוג שעלולים לגרום למחלות גנטיות אלו ) כגון: סיסטיק פיברוזיס, מחלת הטי זקס ועוד… ( פירוט רחב ומלא יותר על המחלות הללו ניתן למצוא בעמוד בדיקות גנטיות לפני הריון ).

אין לזלזל בבדיקות אלו בשום פנים ואופן, הן אמורות לצמצם את הסיכונים להופעה של מחלה גנטית כזו או אחרת ולמנוע מכם מפח נפש אדיר שעלול להימשך שנים לאחר הלידה. התייעצו עם הרופא שלכם והוא יפנה אתכם לכל הבדיקות שאתם צריכים לבצע בכדי להבטיח כמה שיותר את עצמכם.

הכנה להיריון בדיקות רפואיות אחרות


בדיקות רפואיות נוספות יגלו את מוכנות הגוף שלך לפני ההרפתקה שאת מתכננת לו, היריון הוא שינוי דרסטי לגוף, במשך 9 חודשים את נושאת בקרבך אדם נוסף, הגוף שלך אמור כעת לספק הגנה גבוה וחזקה יותר גם לעובר ולא רק לך, על ידי בדיקות רפואיות יסודיות יוכל הרופא לשלול בעיות רפואיות רבות שעלולות בהמשך לגרום לסכנה מוחשית לך ולתינוק.

הכנה להיריון שינויים בצריכה


עד היום היית אחראית רק על עצמך, אם בחרת לעשן ולצרוך אלכוהול את זאת שתשלמי את המחיר על כך ביום מן הימים, אך כעת את בוראת חיים חדשים, במשך תשעת החודשים הקרובים את תישאי בגופך תינוק שיושפע מכל מאכל, שתייה או צריכה של מוצרים כאלו ואחרים בין אם זה השפעה מידית או בין אם זו השפעה שתצוץ בעוד שנים מהיוולדו, הקפידי על צריכה נכונה של מזון ( ברזל, חלבונים ושאר אבות המזון שחשוב שיהיו בגוף ), הקפידי להימנע משתיית אלכוהול שעלול להביא לתוצאות קשות ביותר להיריון ולעובר, הקפידי להימנע מביצים רכות ודגים נעים, הקפידי להימנע לחלוטין מעישון אשר עלול להביא לתוצאות קשות לעובר ועוד… על השינויים המומלצים בצריכה נעסוק בהרחבה בעמוד המיועד לכך.

הפסקת הגלולות


הפסקת הגלולות היא כמובן פעולה הכרחית בכדי להיכנס להריון אך רבות מאתנו טועות כאשר חושבות כי ביום שיפסיקו את הגלולות הן יכנסו להיריון, לפעמים זה נכון אבל בדרך כלל מיום הפסקת הגלולות ועד שהגוף חוזר להיות קליט ייקח זמן מה בו לא תצליחו להיכנס להיריון ולכן חשוב לקחת זאת בחשבון ולא להילחץ מיד ( הלחץ הוא גורם בעייתי בדרך להיריון ועליו נרחיב בכתבה אחרת ).

על הפסקת הגלולות תוכלו לקרוא בהרחבה בעמוד הייעודי שלו.

פוריות וביוץ


כדי שיחסי המין יביאו לקליטה והיריון צריך להתרחש תהליך הביוץ, תהליך זה קורה בכל חודש כשבועיים לפני הופעת הווסת, בזמן זה שאורך מספר ימים קיימת ההזדמנות שלכן להיכנס להיריון ועל כן עליך לדעת בדיוק מתי ימי הביוץ שלך.

על הדרך כיצד לדעת מהם הימים בהן את מבייצת ומידע נוסף על הביוץ עצמו כנסי לעמוד פוריות וביוץ שלנו.

צוות אתר פורטל האמהות חוזר ומזכיר לכן כי אין להשתמש במידע הנמצא באתר זה או בכל אתר אחר באינטרנט כמקור מידע מוסמך, עליכן להיפגש עם רופא מוסמך ולהישען אך ורק על דבריו בכדי למנוע מפח נפש וסכנת חיים!

פורטל האמהות © 2019