אוכל לתינוקות – 4 טיפים לשימוש נכון בתמ”ל

הורים רבים המאכילים את התינוק/ת שלהם בתמ”ל, בוחרים לעשות זאת בשל נוחות השימוש ובשל היכולת לחלוק את תפקיד ההאכלה בין שני ההורים. כמו כן יכולת ההכנה המהירה והמיידית מהווה עוד יתרון להאכלה בשיטה זו. אך יחד עם כל היתרונות הרבים והנוחות שיש בצורת האכלה זו, מכיוון שמדובר במוצר שהוא תעשייתי אחרי הכל, ובתינוקות שהם אוכלוסיה רגישה מאוד מבחינת מזון, כדאי מאוד להקפיד על ארבעת הטיפים הבאים עליהם נדבר במאמר זה.

לא לעולם חוסן- גם אוכל התינוקות שלכם רגיש למזג האוויר וללחות

נכון, אוכל התינוקות (תמ”ל) לרוב מיוצר בתנאים סניטריים מוקפדים, ומיובש היטב מנוזלים בכדי שיוכל להשמר במשך זמן רב. אך יחד עם זאת, ולמרות שמדובר במוצרים שאיכותם גבוהה מאוד, גם אלו אינם יחזיקו לעד, אם לא תקפידו על תנאי אחסון נאותים וכן תנאי הסעה נאותים. למה הכוונה? כאשר אתם קונים בסופר, בידקו ראשית כל את תאריך פג התוקף. שנית, לאחר הקנייה, לא מומלץ להשאיר את המוצר ברכב למשך זמן רב, בייחוד בקיץ. החום מסוכן למזון זה ואף עלול לקלקל אותו. גם בחורף, השתדלו לא להשתהות עם הבאת המוצר הביתה ונסו לשמור על טווחי זמן קצרים בין הקנייה ובין ההגעה הביתה. בבית, מומלץ לאחסן את קופסת תחליף החלב לתינוקות במגירה או ארון ולא על הרצפה. רצוי שהמגירה או הארון לא יהיו סמוכים לחלון כדי שלא לספוג לחות וקור בחורף, וחום עודף בימות הקיץ הלוהטים.

הקפידו על מנות טריות ואל תחממו במיקרוגל

לחץ היום היום והניסיון לשלב בין קריירה, גידול ילדים וגם קצת זמן פנוי אישי, יוצרים לעיתים מקום לאילתורים וקיצורי דרך בניסיון להספיק הכל. אך מה שיעיל ולעיתים עובד היטב בתחומים שונים, קצת פחות מומלץ שזה נוגע למזון התינוקות. גם אם אתם בלחץ זמן, עדיף להרתיח מים ולחלק למספר בקבוקים ואז מאוחר יותר להוסיף את אבקת המזון מאשר להכין מראש את כל התחליף ואז לחממו במיקרוגל. החימום במכשיר זה הוא אינו אחיד, וכך עלול להווצר מצב שבשעה שהנוזל בחלקו העליון חמים ומתאים למאכל, בחלקו האמצעי הוא יהיה רותח ואילו חלקו התחתון יהיה קר. לכם, כהורים, למרות כל ההקפדה, לא תהיה אפשרות לדעת זאת ואתם עלולים לחשוף את התינוק שלכם לסכנת כוויה שלא ביודעין. מסיבה זו, לעולם אל תחממו במיקרו את תחליף החלב של התינוק שלכם.

מה בא לפני מה? האבקה או המים הרותחים?

אז איך נכון יותר להכין את תחליף החלב של התינוק שלכם? קודם האבקה ואז המים או שאולי להפך? למרות ההיגיון שעובד היטב שמכינים קפה למשל, במקרה של אוכל לתינוקות זה לא ממש עובד…. אם תשימו קודם את האוכל ואחרי זה את המים, האבקה לא תימס במלואה וכך למעשה תשתמשו רק בכמות קטנה יחסית מתוך הכמות המלאה ששמתם. לעומת זאת, בעת הוספה מלמעלה למים רותחים, האבקה מיד נמסה ובתוספת ניעור בתנועה סיבובית, תוכלו להבטיח המסה כמעט ב-100% של כלל הכמות ששמתם. אם אתם רוצים לחסוך כסף ולהשתמש במלוא הפוטנציאל של כל מנה, וכן להבטיח כי ילדכם יקבל את כל המזון ואבות המזון להם הוא נדרש, מומלץ מאוד להקפיד על כלל זה.

אל תמחזרו מנות

ההצעה האחרונה, היא אולי לא חסכונית במיוחד אבל כן חשובה בריאותית ותזונתית. גם אם התינוק/ת שלכם לא גמעו את מלוא מנת האוכל, אל תמחזרו את המנה. זה בסדר לעשות הפסקה לכמה דקות ואז לנסות שוב לתת את השארית, אך אם בשום אופן אין הסכמה לאכול, מוטב לא לשמור את המנה לכמה שעות ועדיף לשפוך אותה. ברגע שיש מגע של פה התינוק בפטמת הבקבוק, יש מעבר של רוק. נוזל הרוק מפרק בהכרח את הסוכרים ושאר חומרי המזון שיש בתמ”ל, וגם אם מדובר במגע של כמה דקות ספורות, עדיין יש השפעה. אם מדובר במנה שנאכלה בחלקה, ועמדה מספר שעות, מבחינה תזונתית, הנוזל כבר התפרק ואין לו ערך ולכן תמיד עדיף לתת מנה טריה ולא לשמור מנות

פורטל האמהות © 2014