הנקה

הנקה היא מהלך של הרמוניה עם הטבע, מהלך של בריאות והתפתחות התינוק ומהלך של התנקות מצד האם, אך למרות שהנקה היא הליך טבעי ובסיסי יש הרבה שאתן צריכות לדעת עליו כגון: איך דואגים שהתינוק יצליח לינוק כמה שיותר חלב, איך ולמה שואבים חלב מהשד, מה מותר ומה אסור לאם לצרוך בזמן ההנקה, למה ההנקה כל כך בריאה ועוד…. כל זאת תוכלו לקרוא תחת קטגוריה זו.

הנקה ויתרונותיה


ההנקה היא ההזנה המקורית והטבעית שהתינוק נועד לקבל, בלי חומרים הנקהמשמרים, בלי תוספים, בלי חומרי מאכל ובלי תאריך פג תוקף, לכן ההנקה היא הדבר הבריא והטוב ביותר שאתן יכולות להעניק לתינוק שלכן, למעשה משרד הבריאות בעצמו ממליץ על הנקה של לפחות חצי שנה בכדי להעניק לתינוק את התזונה הראויה והנחוצה לו.

חלב האם מכיל בתוכו את כל מרכיבי ההגנה והתזונה שהתינוק צריך בכדי להתגונן מפני זיהומים וסיכונים אחרים בזמן שמערכות ההגנה שלו עדיין לא מסוגלות להתמודד בעצמן עם האיומים הקיימים בחוץ, מלבד כך חלב האם מסייע לו להתפתח בצורה הכי טובה ונכונה מבחינה מוטורית ומבחינה פיזית ובריאותית כאשר מחקרים מראים כי חלב אם יכול לסייע להפחתת הסיכוי לאלרגיות ולמוות בעריסה.

יתרונות נוספים שקיימים בפעולת ההנקה הם דווקא יתרונות שקשורים לאם המניקה והם: הפחתת הסיכוי לחלות בסרטן השד וסרטן השחלות וחזרה מהירה יותר של הגוף לעצמו לאחר הלידה וזאת בזכות כך שפעולת ההנקה גורמת לרחם להתכווץ.

דברים שחשוב לדעת בזמן ההנקה


בזמן ההנקה גופך למעשה הוא מקור המזון של התינוק שלך ועליך להקפיד על דברים אלמנטאריים בכדי לדאוג שהמזון שהוא מקבל יהיה הטוב ביותר עבורו כגון: הימנעי מצריכה של אלכוהול על כל סוגיו, הימנעי מעישון סיגריות או כל מוצר עישון אחר, הפחיתי בצורה משמעותית ( אם את יכולה בכלל להימנע אז יותר טוב ) משתיית קפה או צריכה של קפאין בכל דרך אחרת, הקפידי לצרוך את כל אבות המזון שהגוף שלך צריך והקפידי על שינה מספקת. עוד על תזונה נכונה בזמן ההיריון תוכלו לקרוא באתר הכללית: http://www.clalit.co.il/he/pregnancy_and_birth/breast_feeding/pages/nutritionbreast_feeding.aspx

שאיבת חלב מהשדיים


בימים אלו גם אם מניקה יכולה להתחלק עם בעלה בהאכלת התינוק ולישון יותר שעות ולהיות פחות מוגבלת בשעות היום, את כל זאת היא יכולה להשיג על ידי שאיבת חלב מהשדיים ושמירה שלו במקרר.

לשאיבת החלב גם יתרונות נוספים כגון פתרון לבעיות בהנקה כאשר התינוק לא מצליח לקבל את המנה הראויה לו, הבקבוק יסדר את בעיה זו והתינוק ינק ללא כל הפרעה.

צוות אתר פורטל האמהות חוזר ומזכיר לכן, באינטרנט מידע רב על לידה, היריון ועל רפואה בכלל, אין בשום פנים ואופן להסתמך על מידע מאתרי אינטרנט ( כולל המידע שקיים באתר זה ) ובטח שלא להעדיף זאת על התייעצות עם רופא מוסמך, גם אם המידע שכאן נכון מאד לגביכן גשו בכל זאת לרופא בכדי שיאשר זאת ויבצע בדיקות או ייתן הוראות נוספות, לפעמים קל מאד להתבלבל בין תסמין לתסמין ורק חוות דעת רפואית מקצועית יכולה לקבוע חד משמעית. מלבד כך כל ייעוץ צריך להיות באופן אינדיבידואלי מכיוון כי לכל אחת ואחת מכן נתונים פיזיים ואנטומיים שונים.

פורטל האמהות © 2019