פילינג

טיפול בקילוף העור ( פילינג הוא שמו המקצועי ) מתבצע במטרה לסייע בבעיות רבות ומגוונות כגון: קמטי עור דקיקים, עור יבש, כתמים קלים על הפנים וכ”ו… את הטיפול ניתן לבצע בכמה דרגות שונות ( פילינג עמוק, פילינג בינוני, פילינגטיפול פילינג שטחי ) כאשר העומק הרצוי נקבע על פי גודלו ועומקו של הכתם, קמט או כל מפגע אסתטי אחר שתרצו להוריד.

לביצוע טיפול פילינג ניתן לבחור בין שלשה טיפולים שונים אותם נסקור מיד בהמשך:

שיטות שונות של טיפולי פילינג

  • פילינג כימי – פילינג כימי הינו הליך לקילוף שכבות עור על ידי מריחת משחה בעלת חומרים כימיים פעילים, חומרים אלו צורבים את העור וגורמים לו לכוויה אשר תאלץ את הגוף לחדש את העור באזור ועל ידי כך גם להשיל את שכבת העור הפגועה. בכדי לבצע את טיפול זה לעומק משתנים יש לשנות את אחוזי החומרים הכימיים הפעילים במשחה עצמה ובכך בעצם להפוך אותה לחזקה או חלשה יותר. טיפול קילוף עור באמצעות משחות כימיות הן טיפולי הפילינג הפופולאריים והנפוצים ביותר קיום כאשר מדובר על טיפולים בדרגות עומק שטחיות ובינוניות.
  • פילינג מכני ( יהלום ) – שיטת פילינג זאת מבצעת את קילוף העור על ידי מכשיר בעל ראש שיוף מיהלום, ראש השיוף שצורתו עגולה מסתובב במהירות ובכל מגע עם העור הוא פשוט משיל חלק ממנו, טיפול זה הוא הפחות פופולארי ונפוץ מכיוון כי ביחס לשתי השיטות האחרות הוא נחשב לפחות מדויק.
  • פילינג לייזר – שיטה זו הופכת במהרה להיות השיטה המועדפת על רוב המטופלות ורוב המטפלים, בכל הנוגע לטיפולי פילינג עמוק היא כבר השיטה הכי פופולארית שיש וזאת בזכות היותה השיטה המדויקת והבטוחה ביותר. בטיפול פילינג לייזר קילוף העור יתבצע על ידי קרן הלייזר שתתמקד על אזור הטיפול ותגרום לצריבה וכוויה של העור שלאחר מכן ינשור ועור חדש יתפוס את מקומו.


פילינג שטחי


הליך בו קילוף העור מתבצע בצורה שטחית ולא חודרנית במיוחד, מתאים לטיפולים קלים לעור ייבש, להסרת קמטים קטנים במיוחד ולחידוש כללי של ברק העור, טיפול זה כל כך קל ונפוץ עד אשר יש לא מעט נשים שעושות אותו באופן עצמאי בבית עם תכשירים שניתן לרכוש בכל חנות יופי וקוסמטיקה. למידע קצת יותר רחב על השיטות המקובלות לביצוע פילינג שטחי היכנסו לעמוד הבא.

פילינג בינוני


הליך בו קילוף העור מתבצע כבר לעומק רב יותר, תהליך ההחלמה הופך להיות קשה וארוך יותר והסיכונים גם הם כבר נחשבים לרציניים יותר ובעלי סיכויים גבוהים יותר, בשלב זה מומלץ שלא לבצע את הטיפול לבד אלא אצל מטפלת מומחית. הטיפול מתאים למקרים בהם כתם עור יושב מתחת לכמה שכבות עור ולקמטים עמוקים. רוצים לדעת איזו שיטה הכי מומלצת לביצוע פילינג בינוני? רוצים לדעת אילו סיכונים קיימים ומהי תקופת ההחלמה לאחר טיפול קילוף עור בינוני? כנסו לעמוד הבא.

פורטל האמהות © 2019